| Model: | FC-100 |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Airflow Capacity: | Up to 700CFM/1200m³/h |
| Coverage Area: | 30-50㎡ |
| Weight:1 | 1KG |
| Voltage: | DC24V Or AC120V/240V |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Power Consumption: | 4W |
| Dimension: | 128*90*190mm |
| Ion Tube Quantity: | 1 PCS |
| Ion Tube Length: | 100mm |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1. Airflow Sensor 2. Modbus System 3. Wifi Control |