| Model: | PS-300 |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Airflow Capacity: | Up to 300CFM/510m³/h |
| Coverage Area: | 20㎡ |
| Weight: | 0.1KG |
| Voltage: | DC12V |
| Power Consumption: | 4W |
| Dimension: | 128*57*34mm |
| Ion Tube Quantity: | 1 PCS |
| Ion Tube Length: | 30mm (1 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1. Airflow Sensor |