| Model: | PS-400 |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Airflow Capacity: | Up to 500CFM/850m³/h |
| Coverage Area: | 30㎡ |
| Weight: | 0.1KG |
| Voltage: | DC12V |
| Power Consumption: | 5W |
| Dimension: | 163*57*34mm |
| Ion Tube Quantity: | 1 PCS |
| Ion Tube Length: | 70mm (3 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1. Airflow Sensor |