Idea for:
Elevator cabinet
Small room
| Model: | PS-400T1 |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Air Volume: | 15m³/h |
| Coverage Area: | 5-15㎡ |
| Noize: | ≤60dB |
| Weight: | 0.3KG |
| Voltage: | DC12V |
| Power Consumption: | 6W |
| Dimension: | 195*100*60 mm |
| Ion Tube Quantity: | 1 PCS |
| Filter: | None |
| Ion Tube Length: | 70mm (3.0 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1.Timer |