| Model: | PS-501S |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Airflow Capacity: | Up to 1000CFM/1700m³/h |
| Coverage Area: | 80㎡ |
| Weight: | 2.55KG |
| Voltage: | AC130V or AC 240V |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Power Consumption: | 6W |
| Dimension: | 178*103*260mm |
| Ion Tube Quantity: | 1 PCS |
| Ion Tube Length: | 180mm (7 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1. Airflow Sensor 2. MODBUS System(RS-485)(BMS) 3. Dry Contacts 4. Wifi Control/ Remote Control |