| Model: | PS-501T1 |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Air Volume: | 300/600/900/1200/1500 m³/h |
| Coverage Area: | 50-150㎡ |
| Noize: | ≤60dB |
| Weight: | 9.0KG |
| Voltage: | AC130V or AC 240V |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Power Consumption: | 50W |
| Dimension: | 625*625*270 mm |
| Ion Tube Quantity: | 1 PCS(Standard) |
| Filter: | HEPA13 |
| Ion Tube Length: | 350mm (14 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1.Timer 2. Remote control 3. WIFI control 4. Touching display 5. Modbus system(RS485) 6.UV Light(up to 2 pcs) |