PS-501T4F is designed for portable, this unit can be used in lots of applications, such as office, classroom, manufacturing shop, hospital, clinic etc.Perfectly suitable for hotel housekeepers for air cleaning after check-out.
| Model: | PS-501T4F |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Air Volume: | 0-138m³/h |
| Coverage Area: | 50-150㎡ |
| Noize: | ≤60dB |
| Weight: | 3.5KG |
| Voltage: | DC24V Or AC130V / AC 240V |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Power Consumption: | 50W |
| Dimension: | 375*160*225 mm |
| Ion Tube Quantity: | 4 PCS |
| Filter: | Primary |
| Ion Tube Length: | 80mm (3 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |