Idea for:
Office
Classroom
Barber shop
Garbage room
Canteen
| Model: | PS-501TR |
| Mode of Operation: | DBD Technology |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Air Volume: | 0-460m³/h |
| Coverage Area: | 50-80㎡ |
| Noize: | ≤60dB |
| Weight: | 8.7KG |
| Voltage: | AC130V or AC 240V |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Power Consumption: | 72W |
| Dimension: | 425*125*320 mm |
| Ion Tube Quantity: | 2 PCS(Standard) |
| Filter: | Primary |
| Ion Tube Length: | 180mm (7.0 inch) |
| Estimated Ion Tube Life: | 17000hours |
| Warranty: | 2 years |
| Optional Accessories: | 1.Timer 2. Remote control 3. WIFI control 4. Touching display 5. Modbus system(RS485) |